Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Česko hledá krále. Bizarní show přináší i jednu smutnou zvěst

Muslimové jsou roztahovační. Nechci, aby se k nám šířil radikální islám, kde se ženy kamenují nebo chodí v burce a je běžné, že si muslimové berou devítiletou ženu za manželku. Proto jsem zvedla hlavu,“ pravila jedna z mála kandidátek na hlavu státu. Takže zatímco Miloš Zeman coby vítač migrantů a muslimofil chce roztáhnout radikální islám po celé zeměploše, navíc jistě touží oženit se s devítiletou a kamenovat nevěrnice, Jana Yngland Hrušková „zvedla hlavu“ a Zemanovým plánům zabrání.

Ano, i takto vypadá báječná reality show Česko hledá prezidenta. Soutěž je nejen plná exotů, ale někdy se i neexotické figury dostávají do zcela exotického kontextu, jako když se se riózní Vratislav Kulhánek objevuje coby kandidát strany ODA, kteroužto značku si zabral podnikatel Pavel Sehnal.

patný není ani Josef Toman, „strategický analytik a poradce“, jenž se nechal slyšet: „Česko považuji za druhý protektorát a mám spočteno, že uzavřením tunelů a pronárodní politikou by se mohly mzdy a důchody velmi rychle zdvojnásobit.“

Naopak utichl hlas podnikatele Igora Sládka, jenž čtenáře všemožných tiskovin zásoboval svými inzertními texty, z nichž jsme se mimo jiné dozvěděli, že „třetí světová válka již začala“. Doufejme, že ono ztišení je pouze dočasné.

Bavit se vizitkami a citacemi pozoruhodných kandidátů lze takřka donekonečna a ještě lepší jsou jejich domácí videa. Leč krom demokratické legrace tu máme i jednu velmi vážnou zprávu. Hledáme-li důkaz, jak hluboká je krize našeho systému politických stran, pak se stačí podívat na kandidáty: není mezi nimi zatím ani jeden, jehož by navrhla některá z našich parlamentních stran či hnutí.

Zdroj: Lidovky