Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Proč se hlava státu na dovolené koupe s nohou v igelitu?

Miloš Zeman jezdí velmi rád k Veselskému rybníku, kde se nalodí na svůj oblíbený gumový člun a relaxuje. Ani tento rok tomu nebyl jinak. Nicméně prezident všechny překvapil igelitem na noze, když kráčel k rybníku. Měl omotané pravé chodidlo až po kotník.

Jak uvedl jeho hradní mluvčí, Jiří Ovčáček, pan prezident tuto metodu dostal na doporučení lékaře s ohledem na jeho malé poranění palce, zvláště ve spojitosti s cukrovkou, při které musí dbát zvýšené opatrnosti.

Prezidentův ne zrovna ideální zdravotní stav nahrává do karet proti kandidátům ve volbách 2018. Načež on říká, že ´´se politika nedělá nohama, ale mozkem. ´´ Je si vědomý svého zdravotního stavu, ale fakt, že špatně chodí, jej prý neodrazuje od prezidentování.

Pravdou ale je, že v poslední době jeho personál přizpůsobuje náročnost prezidentského programu Zemanovi, proto jej kromě cestování a práce, čeká také odpočinek.

Prezident České republiky již dlouho trpí cukrovkou, jejímž následkem dochází k neuropatiím dolních končetin, necítí nohy, a proto vrávorá. Neuropatie je nemoc, která začíná ztuhlostí, ale může vyvrcholit až v úplnou necitlivost.