Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Šéf ODA Pavel Sehnal má hodně plánů se svou stranou i budoucností České republiky!

Předseda Občanské demokratické aliance (ODA), Pavel Sehnal, zodpověděl na řadu důležitých otázek deníku Lidovky.cz, kde se nechal slyšet, že jeho strana je a bude ryze pravicová. Zároveň představil nového prezidentského kandidáta, kterým je Vratislav Kulhánek, bývalý šéf Škody z Mladé Boleslavi. Podle Sehnala splňuje požadavky na kandidáta prezidenta z pravicové strany. Je to člověk, který umí jednat s lidmi, je si vědomý toho, jak reprezentovat a komunikovat na mezinárodní úrovni. Jinými slovy to jsou kvality, které by měl mít prezident, říká šéf ODA. Vyjadřuje také hluboký respekt k panu Drahošovi, prý je to vynikající člověk, nicméně je pouze akademicky zkušený, schází mu zkušenosti z mezinárodních jednání apod.

Na otázku, zda Miloš Zeman splňuje roli dobrého prezidenta pro Sehnala osobně, řekl, že vnímá rozdíly, které Zeman dělá. Když vstupoval do funkce, prohlásil, že ´´bude prezidentem pro všechny´´, čemuž Sehnal nevěří, jelikož se domnívá, že současný prezident ČR se přiklání více na levicovou stranu podle jeho posledních výroků. Také představil čtveřici kandidátů, kterou by rád viděl ve finále voleb pro rok 2017, Kulhánek versus Drahoš, nebo Kulhánek versus Horáček. Sám je zvědavý, zda nakonec zvítězí u občanů akademičnost pana Drahoše nebo mezinárodní zkušenosti pana Kulhánka. Sehnal je přesvědčený, že jsou to všechno kandidáti s těmi nejlepšími úmysly vstoupit na Hrad.

Podstatné z rozhovoru je i Sehnalova odpověď na otázku, co dělá politika, dobrým a kvalitním politikem. Jako zásadní aspekt vidí schopnost získat moc, v čemž vyniká řada politiků, ovšem ´´využít moc ve prospěch země a občanů´´ je něco odlišného, a podle jeho slov vyplývá, že právě s tímto aspektem hodně politiků bojuje. Je známo, že mezinárodní vztahy vyžadují výbornou orientaci z důvodu jejich náročnosti.

Sehnal je odhodlaný vložit do své kampaně 50 milionů korun, jelikož chce stranu ODA znovuoživit s dlouhodobou vidinou. Chtějí získat ´´punc pravicové strany´´ a mít ´´pevný voličský kmen´´ kolem 10 procent spolehlivých občanů volících pravici. Velikým plusem Sehnala je fakt, že je podnikatelem, proto chce, aby ODA hovořila za podnikatele, umožnila tak aktivním občanům vyjádřit svůj názor. Z řad podnikatelů se šéf ODA cítí být oslovený např. panem Zdeňkem Pelcem, majitelem firmy GZ Media, který byl zvolený podnikatelem roku 2015. Stejně jako Sehnal, Pelc tvrdí, že by u nás už dávno mělo být zavedeno euro. Jako příklad Sehnal uvádí svůj podnik, Obchodní tiskárny Kolín, kde se domnívá, že zavedením eura by se vnesla jistota do podnikatelské sféry, a že ekonomika poběží stále dál. Stabilita znamená pro byznysmeny nejvíce, což si hodně Čechů neuvědomuje.

Je zjevné, že na vstup do Sněmovny to zatím nevypadá, s čímž si ale Sehnal hlavu neláme. Pro něj jsou prioritní komunální volby. Také by chtěl kandidovat na primátora Prahy. Chybí mu tam vize a postavení priorit. Ladí územní plán do takové míry, kdy lidé nebudou muset dojíždět dlouhé hodiny za prací.