Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Jiří Drahoš byl nařčen ze spolupráce se Státní bezpečností!

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš se důrazně brání proti obvinění ze spolupráce se Státní bezpečností (StB). Jako důkaz předložil osvědčení z roku 1992, které jasně ukazuje, že nebyl u StB evidován, tudíž jakákoli spolupráce je nemožná. Osvědčení je podepsáno tehdejším Ministrem vnitra ČSFK, Petrem Čermákem. Zjevně se tak jedná o provokativní lži v období blížících se voleb, říká sám Drahoš.

Celou situaci nespecifikoval blíže, nicméně dva weby označované jako ´´prokremelské propagandistické stránky´´ články s takovým lživým nařčením publikovaly. Favorit podzimních voleb Drahoš již celou situaci řeší. Požádal techniky o spolupráci, aby se pokusili najít ty, kteří tyto lživé informace šíří, a také právníky, aby posoudili situaci a rozhodli, zda je zapotřebí seznámit policii s celý případem.

Bývalý předseda Akademie věd je jednoznačným favoritem mezi ohlášenými kandidáty na prezidenta podle průzkumu, který zveřejnila agentura Median na konci června. Zatím to vypadá tak, že pokud dojde na druhé kolo voleb, volební model Drahoše by byl 53,5 procenta, zatímco model současného prezidenta ČR Miloše Zemana 46,5 procenta.