Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Hnutí STAN je pro Drahošovo vítězství v prezidentských volbách!

Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš oznámil svoji kandidaturu na prezidenta koncem března. Od té doby se mu dostává značné podpory i z řad politiků. Například Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) vyjádřilo obrovské zastání u pana Drahoše zároveň se šéfem lidovců Pavlem Bělobrádkem.

Šéf STAN Petr Gazdík řekl, že si akademika dokáže velmi dobře představit jako budoucího prezidenta ČR, který bude moderovat politické diskuze, bude mít Ústavu v úctě a zejména bude s noblesou reprezentovat naši zemi. Nejvíce si na něm Gazdík považuje jeho orientaci pro Evropskou unii.

Jiří Drahoš si podpory váží, nicméně hlásá, že s politickými stranami nevyjednává a na žádnou stranu patřit nechce, chce být tudíž nestranným kandidátem. O nejvyšší státní funkci v zemi se chce ucházet nezávisle na jiných stranách nebo přiklonění k nějakému konkrétnímu hnutí.

Prezidentské volby se budou konat v lednu v roce 2018. Kromě bývalého akademika jsou ´´ve hře´´ také podnikatel Michal Horáček, současný prezident Miloš Zeman, lékař Michal Hilšer nebo bývalý lídr Škody Auto Vratislav Kulhánek. Další jména se pomalu na seznam přidávají.