Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Podle novináře Vladana Gallistla je kandidát Kubera zbabělý!

Vladan Gallistl, který je redaktorem týdeníku Euro.cz, se vyjádřil k jednomu z kandidátů na prezidenta České republiky Jaroslava Kuberu. Místopředseda Senátu se Gallistlovi zdá být zbabělým vzhledem k jeho přístupu k volbám a kandidatuře jako takové.

V porovnání s ostatními kandidáty včetně současného prezidenta Miloše Zemana se Kubera rozhodl pro snazší cestu, sehnal podpisy od ´´kamarádů´´ v Senátu, a odmítl tak sbírat povinných 50 tisíc podpisů. Jako velice frustrující vidí Gallistl Kuberovo přešlapování na místě, zda vůbec má kandidovat. Ten prohlásil, že čeká na nové a lepší prezidentské adepty mj. po volbách do Poslanecké sněmovny, a že finální rozhodnutí učiní na poslední chvíli.

Podle redaktora se tak Kubera staví do role ´´spasitele´´, aby přišel a zachránil naši zemi ze spárů nevhodného kandidáta, obrazně řečeno. Skutečně to vypadá, že jeho cílem Hrad není. Tudíž veškeré jeho dosavadní kroky jsou zbytečné.

Gallistl má za to, že by se měl Kubera jasně vyjádřit, a říct, že se do boje o Hrad vrhá po hlavě. Jeho mlžení přirovnává ke straně ODS, kterou považuje za nijakou. V závěru říká, že politika je jednoznačně o touze po moci, což z Kubery určitě cítit nejde, proto je otázkou, jaké jsou jeho záměry, a zda to celé není jen divadlo.