Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Podle prezidenta ČR Miloše Zemana žádná volební kampaň neexistuje!

Vzhledem k blížícím se sněmovním volbám, politici se aktivně účastní open-air festivalů, také propagují svoje kampaně na billboardech, jednoduše řečeno se snaží zviditelnit.

Povolené náklady pro volby do Sněmovny činí 90 milionů, ty prezidentské se pohybují kolem 50 milionů korun. Úřad pro dohled na financování politických stran bude mít plné ruce práce s tím, zda se tyto náklady nepřevyšují. Je zjevné, že Úřad čelí těžkému úkolu, protože musí nastavit mantinely na kampaně ve volbách. To, co se nastaví dnes, bude velmi důležité i v budoucích volbách.

Dle prezidenta ČR Miloše Zemana by klidně Úřad nemusel existovat, jelikož prý žádná kampaň neexistuje. Hlavně se vyjadřoval k posledním nařčením, kterým hlava státu musela v poslední době čelit, hlavně tedy nařčení, že jezdí po republice, aby občany přesvědčil k volbě své osoby, nicméně prohlásil, že jeho cílem je mluvit o problémech s lidmi, kteří žijí v naší zemi.

Zeman nepovažuje za kampaň ani billboardy, ani rozdávání koblihů, nebo obyčejnou reklamu. Tudíž je jasné, že je zvláštní, že Zeman mluví o tom, že by se náklady za jeho cestu neměly počítat, když jezdí po republice.

To stejné se stává diskutabilním v případě Andreje Babiše, který řekl o své knize, že ´´O čem sním, když náhodou spím´´ rozhodně není součástí kampaně. Zajímavostí je, že se v ní píše o budoucnosti Česka v roce 2035, tudíž je zřejmé, že se jedná o kampaň spojenou s volbami. A to, jak bude vypadat naše země v roce 2035.