Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Nohavicu a Okamuru prý spojují názory na palčivé problémy

Potkali se na nákupech v supermarketu a vzešla z toho veřejná podpora potvrzená společnou fotografií. „Je to sympaťák,“ uvedl zpěvák Jaromír Nohavica o politikovi Tomio Okamurovi. Podle šéfa strany Svoboda a přímá demokracie – známého svými protiimigrantskými postoji – ho s umělcem spojují podobné názory na „aktuální palčivé problémy“.

„Potkal jsem se v Ostravě s Jarkem Nohavicou, popovídali jsme si a jsem rád, že máme podobné názory na aktuální palčivé problémy. Těším se na další setkání a přeji Jarkovi, ať se daří!“ překvapil v neděli uživatele sociální sítě kontroverzní politik a člen strany Svoboda a přímá demokracie.

Patrně nejbohatší český zpěvák Jaromír Nohavica (64) se vědomě veřejně postavil za velmi kontroverzního politika Tomia Okamuru a bouřlivé reakce i jeho vlastních obdivovatelů kvůli tomu na sebe nenechaly dlouho čekat! Hlasujte v anketě na konci článku.

U hodně fandů si ale touto podporou pravděpodobně pokazil reputaci.

Mnoho z nich ho totiž obdivuje pro jeho lyrické texty o lásce, a tak je údajná podpora údajného šířitele nenávisti rozezlila. „Jestli se to potvrdí, tak už ho nikdy nebudu poslouchat a vracím lístky na koncert! Tím mě zklamal. Jak může podpořit někoho takového?“ zlobí se dosavadní fandové.

Jiní pevně věří, že byl opravdu zneužit a že se to brzy potvrdí (přestože se již ukázalo, že tak to nebylo).

Když před lety Nohavicu nařkli z vědomé spolupráce s komunistickou Státní bezpečností, jeho pověst to docela pošramotilo a část obdivovatelů tehdy ztratil. Jiní mu zase po jeho vysvětlení situace zůstali věrní. Jak vyjde z této situace, která zavání skandálem?