Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera je velmi nespokojený s českou společností!

Primátor Teplic a místopředseda Senátu Jaroslav Kubera hovořil ve studiu Seznam Zprávy o své prezidentské kandidatuře. Řekl, že si stále tímto krokem není jistý. I když získal dostatečný počet podpisů k tomu, aby kandidoval, zároveň prohlásil, že ještě nebyly vyhlášeny volby oficiálně, tudíž nikdo z kandidátů ještě není opravdovým kandidátem. Jedinou jistotou všech jsou povinné podpisy, kterých adepti musí nasbírat 50 tisíc. Kubera se nechal slyšet, že se definitivně rozhodne v den vyhlášení výsledků voleb do Sněmovny ohledně své prezidentské kandidatury.

Zda chce být, nebo nechce být prezidentem ČR, Kubera komentoval tak, že vše záleží na voličích. Kampaň je na začátku, ještě není znám volební program a tak se odmítá vyjádřit k něčemu, co je v raném počátku. Důvodem ke sbírání podpisů v Senátu, což je jednodušší, než oněch 50 tisíc od občanů, je Kuberova nespokojenost s českou společností.

Na adresu současného prezidenta Zemana uvedl jen tolik, že se znají přes 20 let, a že dokáže přesně odhadnout, co a jak prezident udělá. Za některé ze zklamání u Zemana považuje jeho slib o prezidentování všem, k čemuž podle Kubery nedochází. Podle něj je v České republice zvláštní stav, který je propletený s nedostatkem pokory a sebevědomí zároveň. Také Zemanovy vulgarity se mu příliš nezamlouvají a podpora Ruska a Číny se mu vůbec nejeví jako sympatická. V rámci vyjednávání je potřeba si zachovat dekórum a vycházet s takovými velmocemi, ale přímo je podporovat, s tím Kubera zásadně nesouhlasí. Nelíbí se mu ani dnešní výchova rodičů, kteří svým dětem vtloukají do hlavy, aby se lépe učili a nestali se zedníkem nebo dělníkem. Komentuje to jako špatný vzor, jelikož zednické práce jsou náročné a neumí je každý. On sám o sobě tvrdí, že je neovládá vůbec, tudíž obdivuje každého, kdo ano.

Velikou výhodou Kubery je jeho veřejnosti známá tvář už od roku 1994, kdy se stal primátorem Teplic. Je zřejmé, že má jisté zkušenosti v politice, které může uplatňovat stále. Volební kampaň považuje za nejkrásnější období politického života. To je i důvod, proč neodchází do penze, jelikož komunikace s lidmi jej fascinuje. Cílem Kubery není porazit Zemana ve volbách, vlastně nikoho, narozdíl od jiných kandidátů, jeho cílem je prostě jen vyhrát.