Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Co si myslí o migraci šéf hnutí ANO Andrej Babiš?

Parlamentní listy.cz uvedly zajímavý článek o Andreji Babišovi a jeho přístupu k migraci. Na jeho facebookovém profilu se jej dotazovali manželé Svobodovi, jaký je ekonomický aspekt migrace podle něj.

,,Kolika lidem by se tedy pomohlo, kdyby pomoc směřovala do jejich zemí?´´, tak zněl jejich dotaz. Šéf hnutí ANO zdůraznil, že byl prvním politikem, který tvrdil, že celá Evropa musí spojit své síly se společným cílem, a to bojovat proti migrační krizi. Ve spojitosti s touto záležitostí Babiš podotkl, že se dokonce potkal s tajemníkem NATO, aby mu sdělil svůj názor ohledně Evropské armády a lodí NATO, které by mohly bránit hranice na moři. Babiš také dodává, že doteď nebyl povolen žádný masivní přístup migrantů do naší země. Vše je o správné funkci tajných služeb a bezpečí, kterému se na západě od nás může jen zdát.

Zároveň nezapomíná zmínit svou knihu, ´´O čem sním, když náhodou spím´´, v níž podle svých slov věnoval většinu času právě tématu bezpečnosti. Hovoří v ní o ideji, kdy Evropa je jako slovanská vesnice, kde se obchoduje, čemuž se dnes říká volný pohyb zboží, kapitálu a osob. Nicméně tato vesnička nemůže ubytovat každého, kdo hledá lepší život. ,,Pohostinnost nabídne jen tomu, kdo může přispět ostatním. Když je cizinců na hranicích příliš a mávají sekyrami, tak jdou pomoct i odvážní obyvatelé. To znamená všichni, ´´ popisuje Babiš.

Poukazuje na fakt, že do Evropy utíká mnoho lidí před válkou v Sýrii a Libyi. Navrhuje proto, že řešením by byl mír v těchto zemích a návrat uprchlíků do jejích domovů. Tím, že se jim otevřou hranice, se podle něj nic neřeší. Tvrdí, že ,,bychom si tím ohrozili svoje bezpečí a náš dosavadní způsob života.´´ Vše uzavřel tím, že ten, kdo chce u nás žít, se musí přizpůsobit našim podmínkám a zvykům, my jako Češi si vybíráme, kdo u nás bude žít a pracovat. A jako následek odmítá kvóty ohledně rozdělování migrantů.