Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Reportér Václav Dolejší řekl, že prohlášení Zemanové o sesbírání podpisů k prezidentské kandidatuře manžela Zemana ukazuje na marketingový tah!

Manželka současného prezidenta Miloše Zemana, Ivana Zemanová, která je zároveň šéfkou petičního výboru, oznámila, že se Zemanovi podařilo sesbírat více než 50 tisíc podpisů, tudíž mu nic nebrání v tom, aby se mohl ucházet o post prezidenta a obhájil tak svoji funkci. Na to reportér portálu Seznam.cz Václav Dolejší reagoval slovy, že se určitě jedná o předvolební tah marketingu, jelikož je zjevné, že Zemanova kampaň je řízena úplně jinými osobami. Petiční výbor i kampaň řídí dvojice Martin Nejedlý a Vratislav Mynář, částečně i Veleba, uvedl Dolejší.

Dolejší rovněž vyjádřil úžas nad nízkým počtem Zemanových podpisů. Prý je zvláštní, že sesbíral jen něco málo přes povinných 50 tisíc, když má tolik příznivců a lidé stojí fronty u stánků. Důvodem může být požadavek pro podpisující ukazovat svůj občanský průkaz nebo rodné číslo.

Hlava státu určitě není jediná, které se podařilo sesbírat potřebný počet podpisů. Takový Michal Horáček zahájil svoji kampaň první a podpisy sehnal poměrně rychle. Má tudíž před ostatními kandidáty velký náskok. Bývalý akademik věd Jiří Drahoš již také oznámil sesbírání podpisů.

Další prezidentští kandidáti si musejí pospíšit, jsou dost pozadu. Naopak senátor za ODS Ladislav Kubera zvolil jinou cestu, jelikož si sehnal 10 senátorských podpisů. Tudíž je jasné, že i on může kandidovat na prezidenta v roce 2018, i přesto, že se ještě finálně nerozhodl.