Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš by nejmenoval trestně stíhanou osobu na pozici premiéra!

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš má za to, že osoba, která je trestně stíhaná by se neměla stát premiérem. Zároveň kdyby se bývalý akademik věd stal hlavou země, případné jmenování takového premiéra by se snažil ovlivnit. Pokud by jej nepřiměl změnit rozhodnutí stát se premiérem, začal by Drahoš ovlivňovat vítěznou stranu, aby nominovali na tuto funkci někoho více schopného. V případě, že by vyčerpal veškeré prostředky, neměl by na vybranou a premiéra by musel jmenovat, ať byl trestně stíhaný nebo ne, přiznal sám kandidát Drahoš. O funkci samotného prezidenta řekl, že je to nejvyšší vládní pozice v České republice, a vyžaduje tudíž určité morální a etické principy. Podle sázkařů je Drahoš favoritem prezidentských voleb. Na to reagoval slovy, že by to nepřeceňoval, jelikož se jedná o běh na dlouhou trať. Označuje se striktně za nehazardního hráče.

Drahošovi se podařilo sesbírat kolem 78 tisíc podpisů, což je mnohem více než potřebných 50 tisíc. O takovém počtu se mu prý ani nesnilo. Při sesbírání podpisů se zapojilo kolem 1500 dobrovolných účastníků. Drahoš si velmi pochvaluje i debaty, na která chodí jeho příznivci, se kterými může hovořit o migraci, EU, euru, nebo vztazích s Ruskem a Čínou. Negativní ohlasy slýchává zejména na sociálních sítích, jak sám uvádí. Celá kampaň jej přišla asi na 5 milionů korun.

Na adresu teroristického útoku v Barceloně podotkl, že je zapotřebí, aby spolupracovaly tajné služby ve vícero zemích, jelikož Evropa zdaleka není tak bezpečná jako bývala kdysi, stejně tak celý svět. Drahoš poukazuje na fakt, že teroristé mohou zaútočit kdekoli.

Akademik věd dostal nálepku ´´vítače´´ z důvodu vítání migrantů do naší země. Prý mu tato nálepka byla přidělena účelově a rozhodně s ní nesouhlasí. Řešením vůči migraci je podle něj stabilizovat ekonomickou situaci v Africe, aby nedocházelo k tak obrovskému příchodu uprchlíků do Evropy.