Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Realisté představují nového kandidáta na prezidenta, kterým je člověk z bezpečnostního sektoru ČR, Jiří Hynek!

Realisté představují nového prezidentského kandidáta, kterým je šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu, Jiří Hynek. Ten byl vybrán z důvodu tématu budoucnosti, jež se týká bezpečnosti, uvedl zakladatel strany Petr Robejšek. Ten dodal, že k vyzvání Hynka ke kandidatuře učinili z mnoha pádných důvodů, jako obrana státu nebo posílení české národní hrdosti. Velikou výhodou u jeho osoby je fakt, že se nemusí učit ničemu novému, má tudíž všechny předpoklady stát se dobrým prezidentem v nadcházejících těžkých časech, komentoval Robejšek.

Sám Hynek se vyjádřil, že chce vést národ plný sebevědomých lidí, jež se nebojí říct svůj vlastní názor nahlas. Jeho majoritní prioritou je zájem národa. Tvrdí o sobě, že je v naprosté kondici tuto pozici zvládnout, jelikož se posledních 20 let pohyboval v bezpečnostní oblasti a zná armádní prostředí. Touží být prezidentem, který je aktivní a stojí za svojí zemí a usiluje o její bezpečí.

Hynek se po studiu programování pohyboval na poměrně významných pozicích, až došel k funkci šéfa asociace, která sdružuje zbrojařské firmy, což je nevládní a nezávislá organizace fungující od roku 1997. Rovněž se podílel na vzniku strany Realistů, jíž je spoluzakladatelem. Podmínky pro možnost se ucházet o nejvyšší funkci na Hradě jsou stejné jako u ostatních kandidátů, sesbírat 50 tisíc podpisů. Hynek plánuje oslovit poslance a senátory, aby toho nebylo málo.

Současný prezident Miloš Zeman vyjádřil zájem obhájit svoji pozici na Hradě, dále textař Michal Horáček, bývalý akademik věd Jiří Drahoš nebo lékař Marek Hilšer. Kandidaturu zvažuje také senátor Jaroslav Kubera.