Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezidentský kandidát Michal Horáček chce znovu prošetřit Klausovu amnestii z roku 2013!

Podnikatel a textař Michal Horáček, který se rozhodl kandidovat na prezidenta ČR v prezidentských volbách příštího roku, přidal na svůj web 100dni.cz další slib, který chce splnit během 100 dní ve funkci na Hradě. Horáček chce prošetřit okolnosti Klausovy amnestie z roku 2013. Případ je stále obestřen rouškou tajemství, a proto chce podnikatel poskytnout veřejnosti maximum informací o původu dokumentu.

Horáčkův web funguje na bázi psaní slibů, o kterých mohou návštěvníci hlasovat, nebo přidávat vlastní náměty. A právě Klausova amnestie byla tím nejčastějším příspěvkem ze strany návštěvníků.

Horáček se nechal slyšet, že státní správa je v zemi od toho, aby spravovala legislativu, schraňovala záznamy, jednací čísla, kopie v archivu atd., tudíž věří, že se mu podaří dohledat více dokumentů, které objasní tehdejší amnestii. Navíc se mu žádného vysvětlení ze strany současného prezidenta Miloše Zemana nedostalo. V případě, že by se Horáčkovi nepodařilo najít bližší informace, požádal by o spolupráci právníky, jelikož by se mohlo jednat o přestupek proti zákonu a archivnictví.