Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezidentský kandidát Michal Horáček nepovažuje Drahoše za silného soupeře, jelikož nemá volební program!

Podnikatel a textař Michal Horáček je v neustálém shonu od začátku prezidentské kampaně, která trvá už téměř 14 měsíců. Navíc svoji kandidaturu oznámil jako první ze všech. Horáček má za to, že je jediný kandidát, který nabízí nezávislost.

Podnikatel se svěřil v jednom z rozhovorů, že jej stále více znepokojovalo, co se děje na Hradě, toužil po změně, a proto si řekl, že on sám má vlastně dobré předpoklady ke kandidatuře. Důležitým aspektem je i to, že se snaží celý život o nezávislost. Dokonce má i zkušenost s výběrem lidí, u kterých hledal talent, který nemusí být na první pohled zřetelný, aby jej použili v jeho velkých projektech.

Ve funkci hlavy státu si Horáček představuje značně vnímavou osobu bez předsudků, jelikož tvrdí, že prezident nemá velké pravomoce, tudíž místo planých slibů, že něco zařídí, chce vnímat občany a upozornit tak na problém, a využít svoji ´´symbolickou´´ moc. Horáček rovněž zmínil, že v pozici prezidenta by měl být někdo, kdo je schopen stát reprezentovat elegantně a důstojně, někdo, kdo se zabývá obranyschopností České republiky a její problematikou. Za velmi podstatný považuje i slib hlavy státu, ve kterém každý prezident slibuje, že bude vykonávat svůj úřad rovnocenně vůči všem, tudíž i těm, kteří jej nevolili nebo jej kritizují.

Svým krokem představit volební program, a to hned první den kandidatury, se snaží ukázat, že zaujímá určité stanovisko. Podle něj je tento program naprostým protikladem vlády současného prezidenta Miloše Zemana. Na adresu svého konkurenta v prezidentské kampani, Jiřího Drahoše, řekl jen tolik, že se proti němu nemůže vymezovat, protože Drahoš nepřišel s žádným programem. Lidé mu říkají, že to on znamená pro voliče program, načež Horáček reaguje slovy, že by mu to nestačilo.

Bývalý prezident ČR Václav Klaus se nechal slyšet, že by ve funkci hlavy státu neměl být ani Horáček, nebo Kulhánek, jelikož nejsou politici. Horáček tvrzení okomentoval slovy, že mu to naopak připadá jako obrovská výhoda, protože je zcela nezávislý, nikomu nic nedluží, zodpovědný je proto pouze vůči lidem, kteří v něj vloží důvěru.