Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Městské divadlo ve Zlíně představuje pokračování kabaretu Ovčáček miláček, který se líbí i skutečnému mluvčímu Ovčáčkovi!

V městském divadle ve Zlíně uvedli premiéru kabaretu Ovčáček miláček, což je navazující představení na kabaret Ovčáček čtveráček. Jedná se o divácky úspěšné představení, které se přesně strefuje do politické scény, konkrétně do postavy tiskového mluvčího prezidenta ČR Jiřího Ovčáčka. V pokračování se diváci mohou těšit na další postavy politiků jako Andrej Babiš, Bohuslav Sobotka, Lubomír Zaorálek, první dáma Ivana Zemanová nebo vrah Jiří Kajínek.

Kabaret se těší takovému úspěchu, že po jeho skončení odměnili diváci herce potleskem vestoje. Sám mluvčí Ovčáček, který byl jedním z pozvaných, s omluvou na premiéru nedorazil, i když se mu prý satira líbí. Ve svém omluvném dopise konkrétně napsal: ´´Úspěšně jste prolomili bariéru vážnosti na straně jedné a trapnosti na straně druhé. ´´

Nejvtipnější scénou je pravděpodobně situace s odposlechy Babiše, který se nebojí vulgárních výroků, dále zobrazení šéfa hnutí ANO s hnízdem na hlavě nebo výkony Jiřího Paroubka v tělocvičně. Ovčáček miláček, který má podtitul Tingl tangl, vznikl spontánně, hercům se podařilo vše nacvičit během pouhých 6 zkoušek. Ti se převážně museli naučit přepisy projevů, rozhovorů nebo tweetů. Hlavním tématem druhého pokračování je debata kandidátů na prezidenta.

Ovčáčka si zahrál Marek Příkazký, který se svěřil, že byl rád, že se pozornost nesoustředila pouze na jeho osobu. Herec Zdeněk Julina, který hrál Babiše, o jeho roli řekl, že to nebylo vůbec jednoduché vzhledem k tomu, že Babiš mluví hezky česky, ale když se rozčílí, začne mluvit slovensky, což bylo pro herce tvrdým oříškem.