Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Zeman tvrdí, že si řemeslníci vydělají více peněz než poslanci!

V letošním roce se Česko potýká s novým problémem, který vystavuje celou mladou demokracii riziku. Fakt, že nikdo normální a schopný nechce kandidovat do voleb do Poslanecké sněmovny, je skutečně zásadním problémem.

Hned na začátku školního roku v Akademii Řemesel Praha současný prezident ČR Miloš Zeman prohlásil, že by učňové měli lpět na svém vzdělání, které má podle něj mnohem větší prestiž než poslanecký mandát, jinými slovy řekl, že si jako řemeslníci přijdou k lepším penězům než jako poslanci. Vládní lidovci jsou tak vystaveni velikému tlaku, protože přes 70 procent kandidátů zrušilo nominaci.

Po Zemanově výroku na dvě desítky kandidátů do PSP začaly rezignovat, a začaly si podávat přihlášky na učňovské obory. Například pětapadesátiletý Václav Z., který kandidoval za ODS do PSP v Moravskoslezském kraji, se naštval kvůli věkové diskriminaci, že je na vzdělání v jeho věku pozdě. Vyjádřil se i bývalý kandidát za stranu Moravané Joža H., který důrazně řekl, že raději bude naší Moravské zemi užitečný jako lakýrník než poslanec, jelikož není ´´hloupý´´, a že pan prezident Zeman to myslel dobře.

Na závěr, pravdivý výrok vznesl politolog Mojmír Věčný, který podotkl, že je zvláštní, že prezident Zeman chce obhájit svůj post na Hradě, a nevymění politickou kariéru za elektrikářskou brašnu.