Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Kandidát na prezidenta Vladimír Boštík má více podpisů než samotný Zeman

Jedním z prezidentských kandidátů je bývalý starosta Vraclavi Vladimír Boštík, který začal sbírat podpisy v květnu a ke konci prázdnin se mohl pochlubit počtem 63 tisíc podpisů, což je více než se podařilo sesbírat současnému prezidentovi ČR Miloši Zemanovi. V úterý 12. září se Boštík v jednom z rozhovorů svěřil, že už má na kontě přes 70 tisíc podpisů a snaží se sehnat ještě víc.

Boštík tráví dny velmi aktivně, vstává totiž ve dvě ráno, vyřizuje emailovou korespondenci a vyráží ne cestu rozvážet zásilky od Špindlerova Mlýna po Brno. Vzhledem k časové zaneprázdněnosti podpisy sbírá především po nocích a o víkendech. Boštík se nechal slyšet, že v každé firmě, do které jezdí kvůli balíkům, se mu daří získat pár podpisů, jelikož jej lidé považují za správného kandidáta.

Z důležitých povinností pro prezidentskou kandidaturu je také zřízení transparentního účtu, na kterém se ale zatím objevuje malá částka ve výši 15 tisíc korun. Boštík se ale zmínil o budoucích sponzorech, od kterých má příslib na finanční podporu jeho osoby, ačkoli odmítl sdělit jména konkrétních lidí.

Boštík nemá jasnou představu o tom, jak by vykonával funkci prezidenta republiky, v případě, že jej občané zvolí, ví jen jediné, že by si nedal milost za svůj údajný prohřešek z minulosti, a to údajné ukradení nafty. Krajský soud jej ale plně zprostil obvinění.