Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Kandidát na Hrad Michal Horáček chce odpouštět penále z dluhů na daních fyzickým osobám v ČR!

Jedním z favoritů na prezidenta podnikatel Michal Horáček se nechal slyšet, že by se mělo občanům odpustit penále z dluhů na daních a pojistném vůči státu a to díky jednorázové amnestii. Faktem ale je, že dluhy odpouštět nechce, prohlásil Horáček na tiskové konferenci.

Podnikatelův plán se týká fyzických osob s pokutami za dluhy vůči České republice. Je logické, že stát ztrácí spoustu finančních prostředků, když se lidé díky penále nemohou rychle vrátit do běžné ekonomiky a neplatí tudíž daně, které pak státu chybí. Horáček dodal, že se podle něj občané ocitají v těžkých finančních situacích kolikrát z banálních důvodů jako zapomenutí zaplatit úřadům, kdy z malého dluhu naroste najednou dluh velký.

Domnívá se, že ministr financí a ministr práce a sociálních věcí jsou orgány, které mají pravomoc odpustit takovéto penále, což by nemělo nikomu uškodit. Chtěl by, aby se amnestie symbolicky vyhlásila v příštím roce, v rámci oslavy 100 let od vzniku Československa, což je podle něj ideální příležitost udělat něco pro občany v rámci dobré vůle při výročí založení republiky.

Dlužníkům by se zadal konkrétní termín, do kterého by svůj dluh museli uhradit bez pokuty. Prezidentský kandidát doslova řekl, že ´´ by chtěl, aby stát projevil dobrou vůli vůči těm, kteří jsou rozhodnutí svůj dluh uhradit. ´´ Horáček nechtěl konkrétně jmenovat lídry politických stran, se kterými návrh již projednával, pouze sdělil, že se jim návrh zamlouvá.

Aby toho nebylo málo, podnikatel vyzval ostatní kandidáty na Hrad, kterým se už podařilo sehnat podpisy ke kandidatuře, aby se zúčastnili veřejné debaty a představili své programy, aby tak bylo jasné, proti čemu se chtějí vymezit a naopak na čem trvají.