Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček – EU je jako nacistická Třetí říše

Evropský úřad pro bezpečnost potravin došel k závěru, že oblíbený český tuzemák obsahuje látku, která má schopnost narušit genetický materiál živých buněk. Na tento popud mluvčí současného prezidenta ČR Zemana Jiří Ovčáček přidal zajímavý příspěvek na svém soukromém profilu na Facebooku, kde komentoval zákaz tuzemáku. Ovčáček napsal, že říše došla k rozhodnutí, že se v protektorátě tuzemák pít nebude. Přirovnal tak Evropskou unii k Třetí říši plné nacistů.

Jako první si jeho komentářů všimla agentura Reuters, ta dokonce kontaktovala samotného Ovčáčka a zpráva se rozšířila až do deníku New York Times. Agentura jej požádala, aby se vyjádřil ke komentáři, který sdílel na svém profilu. Ovčáček prohlásil, že si za svým tvrzením stojí, jelikož podle něj taková akce poukazuje na neschopnost Evropské komise a poškozuje tím pověst celé EU.

Reuters se ve svém článku rozepsala nejen o příspěvku mluvčího prezidenta, ale také o faktu, že se tuzemáku nesmí říkat rum, protože na jeho základě nestojí třtina.