Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident omezuje pití alkoholu a veřejně diskutuje o sexu

Současný prezident ČR Miloš Zeman odmítá darem pivo, a domáhá se raději minerální vody. Okolí hlavy státu uvádí, že pouze alkohol omezuje v rámci zdraví, ale nepřestal jej užívat úplně. Na začátku tohoto týdne se Zeman setkal v severních Čechách s jedním z krajských zastupitelů, který Lidovým novinám řekl, že se po přípitku prezident držel výhradně nealkoholických nápojů. A to v minulosti v roce 2015 v rámci setkání nejlepších vinařů v republice na Hradě Zeman při přípitku řekl “smrt vegetariánům a abstinentům”.

Lidové noviny se domnívají, že Zemana motivují zimní prezidentské volby. Ten se nechal slyšet, že mu jeho tiskový mluvčí Ovčáček oznámil, že se v redakci novin připravuje článek o jeho údajné těžké nemoci, která je důvodem jeho abstinence. Hlava státu si však nadále stojí za tím, že jej žádná těžká nemoc netrápí, a že se nijak požíváním oblíbeného alkoholu neomezuje.

Při návštěvě v Ústeckém kraji se Zeman rozpovídal také o sexu. Doslova prohlásil, že je v porcelánce podesáté, ale nikdy nenavštívil bordel a ani si za sex nikdy nezaplatil. Láska a přátelství se nedá koupit a chlap není chlap, když si za sexuální hrátky musí platit, dušoval se Zeman.

Naopak někdejší ministr zdravotnictví Martin Holcát Lidovým novinám vzkázal, že každý diabetik by měl razantně omezit požívání alkoholu, což je i případ Zemana, který podle něj doporučení respektuje. Prezident ovšem tvrdí, že mu konzilium požívání nezakazuje, ale nedoporučuje. On se ale nechce připravit o všechny radosti života, jak sám uvedl. Avšak redaktorka Blesku při setkání v Bílině poukázala na fakt, že si Zeman vyžádal minerální vodu. Což hovoří proti výrokům Zemana, a zdá se, že šel skutečně do sebe a pití omezuje.

Zemanovo zdraví je velikým otazníkem u mnoha lidí a šíří se o něm celá řada spekulací. Kromě cukrovky jej údajně trápí i polyfunkční neuropatie, tedy porušení nervů, které zasáhlo jeho nohy. Na otázku, zda je Zeman ochotný předložit kompletní zdravotní zprávu jako třeba kandidát na Hrad Michal Horáček, řekl, že klidně pana Holcáta požádá, aby jeho tlak, vyšetření plic, srdce a seznam běžných vyšetření obsažených v lékařské zprávě sepsal a předložil novinářům. Hrad ovšem žádnou podobnou informaci nezveřejnil. Navíc si musí být Zeman vědomý toho, jak moc si voliči potrpí na zdraví prezidentských adeptů. Proto je důležité, aby konečně ukázal zdravotní záznamy a vyvrátil zmiňované spekulace, pokud chce mít nějakou šanci v zimních volbách.