Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš odevzdal podpisy občanů na ministerstvo vnitra. Chce bojovat za bezpečí naší vlasti.

Bývalý akademik věd a kandidát na prezidenta Jiří Drahoš minulý pátek odevzdal svoji kandidaturu na ministerstvu vnitra. Termín pro odevzdání je do 7. listopadu roku 2017. Včetně Drahoše svoji kandidaturu vydali bývalý velvyslanec pro Francii Pavel Fischer, podnikatel Michal Horáček, hudebník Petr Hannig, šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek, bývalý lídr Škoda Auto Vratislav Kulhánek a lékař Marek Hilšer.

Podle ministerstva vnitra kandidaturu odevzdal ještě jeden adept na prezidenta, ovšem jeho jméno nebylo uvedeno. Chybí tedy ještě dvě kandidatury od dalších dvou adeptů na Hrad.

Čím jak nejdřív by se měli registrovat i další zájemci o post hlavy státu.  Na pondělní tiskové konferenci budou spolupracovníci současného prezidenta ČR Miloše Zemana hovořit o jeho dalších krocích. Dosud je známo, že Zeman získal více než 50 tisíc potřebných podpisů. Ostatní kandidáti bojují o místo na Hradě pomocí senátorských podpisů. Bývalý šéf úřadu vlády Karel Štogl sice v minulosti hlásal, že má dostatek podpisů od senátorů, nicméně minulý týden oznámil, že se rozhodl s největší pravděpodobností nekandidovat. Zato podnikatel Vladimír Boštík sesbíral potřebné podpisy, ale nezaregistroval si ani volební účet.

Celkem se favoritovi prezidentských voleb Drahošovi podařilo získat krásných 142 tisíc podpisů českých občanů. Původně se nechal slyšet, že sesbíral až 157 tisíc, ale kvůli chybám jich řadu jeho volební tým vyřadil. Drahoš je odhodlaný sloužit naší vlasti a bojovat o místo na Hradě stůj, co stůj. Snaží se o bezpečnější Evropu a lepší Česko. Domnívá se, že se dá bezpečnost země zajistit pomocí stálých spojenců.