Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Horáček bude v závěru kampaně místo debat pořádat koncerty

Michal Horáček oznámil, že místo nezáživných debat prezidentských kandidátů uspořádá 11 „adventních“ koncertů napříč republikou. Na koncertech budou vystupovat místní skupiny a vstupné má být zdarma. Kromě poslechu hudby budou mít návštěvníci možnost s Horáčkem besedovat.

Horáčka sice potěšil zájem, který provázel debatu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze i na Západočeské univerzitě v Plzni, k ostatním debatám ale zůstává skeptický. Kandidáti podle něj nemají téměř žádný prostor reagovat na výroky ostatních, navíc prý padají stále podobné otázky. „Nejsou to příliš debaty, ale spíš osm neusledovatelných monologů,“ prohlásil Horáček.

Kromě toho, že se určité marginální otázky opakují stále dokola, na některé podstatné věci se podle Horáčka divák televizních debat odpovědi nedočká. Horáček například nepovažuje za podstatné to, zda by jmenoval trestně stíhaného politika premiérem, ale spíš to, zda Poslanecká sněmovna Andreje Babiše k trestnímu stíhaní vůbec vydá.

Stejně tak prý podle něj není klíčová otázka, zda zůstanou na Pražském hradě bezpečnostní kontroly a rentgenové rámy, které tam nechal v obavách z terorismu nainstalovat prezident Miloš Zeman. “Hlavní bezpečnostní riziko není na Hradě v tom místě, ale v lidech tam. Největší bezpečnostní riziko má kancelář hned vedle prezidenta a rámy vždy projde,“ konstatoval Horáček ve zjevné narážce na Zemanova poradce Martina Nejedlého.

Horáčkovo „adventní“ turné začíná již v sobotu koncertem v Litvínově a skončí dva dny před volbami, poslední koncert se uskuteční 10. ledna v Ostravě. Od listopadu, kdy oznámil svou kandidaturu na prezidenta, navštívil Horáček už téměř 550 míst po celé zemi a na kontaktní kampaň hodlá spoléhat i nadále.