Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Předvolební spoty kandidátů lákají voliče na změnu, Miloš Zeman video nedodal

Čeští voliči mohou sledovat tzv. předvolební spoty prezidentských kandidátů prostřednictvím České televize a Českého rozhlasu. V úterý dopoledne se odvysílala první část volebních videí. Nutno podotknout, že současný prezident ČR Miloš Zeman je trnem v oku některým uchazečům o místo na Hradě, kteří se snaží nejmenovitě odvolávat na změnu u nás v zemi. Většina adeptů na prezidenta se snaží voliče oslovit příspěvky vycházejícími ze spotů v televizi.

Nápis Zeman znovu 2018, obrázek Pražského hradu v zimě a Zemanova stará fotografie slouží nejspíš k propagaci jeho osoby. Klip doprovází fanfára z Libuše. Avšak tiskový mluvčí Jiří Ovčáček již v minulosti sdělil, že sám Zeman klip ČT neposlal, jelikož by se jednalo o předvolební kampaň, kterou Zeman údajně nevede.

Zemanův největší soupeř Jiří Drahoš uveřejnil videoklip, který obsahuje jeho osobní setkání s voliči nebo veřejná vystoupení. Voličům přímo sděluje, že v této chvíli každý z nich přemýšlí nad vlastním kandidátem, a tak se jich táže, zda se chtějí rozhodnout pro změnu, nebo zvolí stereotyp. Na závěr uvádí svoji představu budoucího Česka.

Dalším favoritem v blížících se volbách je podnikatel Michal Horáček, který ve videu říká, proč by občané měli volit právě jeho. Za svoji přednost považuje fakt, že se „nekamarádí“ s podnikateli a politiky. Klip je složený z fotografií z jeho setkání z regionů, kde slibuje, že bude „vždy za slušné lidi bojovat.“

Lékař Marek Hilšer do spotu zakomponoval práci v nemocnici nebo setkání s občany a blízkými. Ve videu s voliči sdílí názor, že vždy stojí za to měnit věci k lepšímu. Jako prezident by chtěl mezi lidi vrátit důvěru. Dodává, že neutrácí milionové dary, které by musel někomu vracet.

Obrovským překvapením byla kandidatura bývalého předsedy ODS Mirka Topolánka, který v klipu bez zvuku pomocí gest prohlašuje, že do voleb vkládá své srdce, rozum, ochotu a úsměv. Doslova voliče přesvědčuje, že společně vše zvládnou. Konec videa je velmi kreativní, jelikož končí zvukem bijícího srdce spolu s Topolánkovým mottem „Jdu do toho.“

Prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek v klipu využívá podpory své ženy, která hovoří o jeho kvalitách, vlastnostech i dosaženém úspěchu. Sám Hynek nešetří kritikou politiků, o kterých tvrdí, že jejich úkolem není říkat, co nejde.

Vratislav Kulhánek voliče přenáší do minulosti, když vzpomíná na své pracovní úspěchy, úctu k lidem a práci. Ve videu naleznete příspěvek od horolezce Petra Mareše nebo závodníka Ladislava Křečka. Kulhánek prohlašuje, že chce pracovat pro voliče a pro Českou republiku.

Bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer vsadil také na záběry ze setkání s voliči. Konstatuje, že se při nich naučil, že ne každý na této planetě má tolik štěstí, aby mohl plně projevit svůj názor. Důraz klade především na představu o budoucím prezidentovi, který by podle něj měl preferovat rodinu, pomoc slabým a posílení sebevědomí celého národa.

Listinu kandidátů uzavírá hudebník Petr Hannig, který v klipu slibuje snahu hledat řešení, která uspokojí zejména občany. Přál by si reprezentovat ČR ruku v ruce s vládou s cílem ochránit českou korunu. Domnívá se, že nejsme malý národ, ale naopak jsme tak velcí, jak se cítíme.