Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Jakou roli bude hrát dcera prezidenta Kateřina Zemanová poslední dny před druhým kolem? Miloš Zeman evidentně chystá velké překvapení.

„První dcera“, neboli Kateřina Zemanová, je dcerou současného prezidenta ČR Miloše Zemana. Takto jí začal říkat sám Zeman již před pěti lety, kdy se aktivně zapojovala do jeho předvolební kampaně. Dokonce se objevila i v jeho předvolebním videu. Zastupovala tehdy svoji matku Ivanu. I proto mnozí předpokládali, že bude zčásti vystupovat jako první dáma, její otec o ní ovšem jinak, než jako o první dceři nikdy nemluvil. Kateřina měla i tu čest navštívit osobně britskou královnu Alžbětu II. spolu se svými rodiči. V roce 2013 prohlásila, že pokud se její otec stane prezidentem, „bude to jedna z nejlepších věcí, co se naší zemi může stát.“

Zádrhel nastal ve chvíli, kdy ji bulvární novináři přistihli na jedné porno párty v roce 2013. Od té doby si držela značný odstup od veřejnosti. Celá situace jí zjevně nebyla příjemná. Samotný Zeman tehdy prohlásil, že věří své dceři, když říká, že oné noci na zmiňované párty nebyla.

Tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček uvedl, že Hrad se odmítá k roli Kateřiny v letošní kampani vyjadřovat. Podle kuloárních zdrojů se bude jednat o velké překvapení finále druhého kola bitvy o Hrad. Mluvčí dodal, že se pan prezident nechce dělit s veřejností o svou strategii v kampani. Všichni tedy napjatě očekávají, zda právě Kateřina bude hrát klíčovou roli v závěru otcovy kampaně. Z dostupných informací vyplývá, že z Anglie, kde studuje antropologii, přiletěla do Česka už ve středu.

Kateřina Zemanová je absolventkou gymnázia v Praze. Za svůj život doposud krátce pobývala v Anglii, Dánsku a Řecku. Do budoucna se chce zaměřit na mezinárodní vztahy a cizí jazyky. Nejvíce se zajímá o angličtinu, francouzštinu a ruštinu. Má staršího polorodého bratra Davida Zemana, který pracuje jako neurolog. David je synem Miloše Zemana z prvního manželství.