Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Bujaré oslavy v Zemanově štábu měly krutou dohru. Jeden z příznivců zkolaboval poté, co mu prý někdo hodil do pití jed

Občasný publicista a člen komunistické strany Milan Rokytka přišel s obviněním, že se jej někdo během oslav znovuzvolení Miloše Zemana pokusil otrávit jedem přimíchaným do alkoholu. K incidentu došlo v pražském Top Hotelu, kde se během sčítání výsledků nacházel Zemanův volební štáb.

Rokytka v sobotu v podvečerních hodinách zkolaboval v jednom ze sálů, kde příznivci Miloše Zemana intenzivně oslavovali jeho vítězství v prezidentských volbách. Tato bujará oslava zaujala i novináře, kteří se proto v hotelu zdrželi i po odchodu samotné hlavy státu.

Ve videu, které zveřejnil server lidovky.cz je jasně vidět, jak opilého Rokytku drží bývalý boxer a Zemanův příznivce Karel Slezák, který jej následně odložil na pódium, kde Rokytka zůstal ležet naznak.  Překvapením večera pak byla reakce Slezáka spolu s dalším zemanovcem Janem Šoltem na natáčení přítomných novinářů, kteří se zaměřili na příjezd záchranářů. Oba muži začali reportérům vyhrožovat a jednomu kameramanovi TV Nova srazili kameru na zem. Aby toho nebylo málo, Slezák se vrhl na reportéra pěstmi a uštědřil mu tři profesionální boxerské údery. Muž se paradoxně vůbec nesnažil bránit. Případem se bude zabývat policie poté, co jeden z napadených novinářů podal trestní oznámení. Kauza se nejspíše bude vyšetřovat jako podezření z přečinu výtržnictví.

Šolta se Slezákem se po Rokytkově kolapsu snažili vyhnat přítomné novináře pryč ze sálu. Zatímco Slezák zbil kameramana pěstmi, Šolta vědomě na zem shodil jeho drahé vybavení. Redaktorka zpravodajského serveru Naděžda Petrová tvrdí, že se napadený kameraman do redakce vrátil s oteklou tváří. Situací je prý více než zhnusená.

Rokytka měl údajně srdeční kolaps, čímž se hájí oba Zemanovi muži. Podnapilý Rokytka se ke kauze vyjadřovat médiím nechtěl, jelikož je prý v rekonvalescenci a na rozhovor s médii se necítí. Avšak říká, že byl na chvíli v ohrožení života, jelikož nikdo delší dobu záchranku nevolal. Nešikovně sdělil, že by se oběma statečným mužům měla udělit cena Michala Velíška za statečnost.

Více se o Rokytkově názorech a incidentu můžete dozvědět na jeho webu Týdeník občanské právo, kde pravidelně publikuje. Píše tam o možnosti, že mu někdo vhodil do nápoje jed, a to nejspíš taneční drogu mefedron, známou také jako „mňau-mňau“, což se neslučuje s vyjádřením pražské záchranky. Rokytku totiž přijali na interním oddělení s poruchou vědomí, odkud jej ihned po vyšetření propustili. Mluvčí záchranné služby Jana Poštová uvedla, že ve zdravotním stavu Rokytky v ten večer sehrál hlavní roli alkohol.