Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zemřel novinář a boxer Karel Slezák, stal se obětí novinářského hyenismu

Novinář Karel Slezák, o kterém se hojně psalo kvůli napadení kameramana ve volebním štábu Miloše Zemana, zemřel. Dožil se 73 let.

Média o tom informoval boxer Rostislav Osička, kterému napsala Slezákova žena Ema textovou zprávu o jeho úmrtí. Podle Osičky doplatil na chybu někoho jiného, jelikož se jen snažil bránit člověka. „Jediné, co vím, je, že měl vysoký tlak a tohleto, co se kolem něj šířilo, jak ho tam štvali, jako kdyby byl on na vině. Ta vina byla na někom jiném, ne na něm. On tam jenom bránil člověka. Tenkrát to chudák nezvládl. On se tím moc trápil, moc. Oni ho uštvali,“ řekl Osička.

Slezák těsně po vyhlášení výsledků druhého kola prezidentských voleb v Zemanově volebním štábu udeřil pěstmi kameramana serveru iDNES.cz, který se snažil proniknout za vymezenou zónu ve chvíli, kdy zkolaboval novinář Milan Rokytka. Na Rokytkově stavu se ten večer měl podepsat i alkohol, jak uvedla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Kameraman ve snaze získat záběry kolabujícího člověka nereagoval na opakované slušné a posléze ani neslušné výzvy k opuštění prostoru, na řadu proto přišly Slezákovy rychlé pěsti. V záchvatu rozčilení mu Slezák uštědřil jednu ránu do hrudníku a dvě do obličeje. Slezákovi se spolu s příznivcem Zemana Janem Šoltem nelíbila dotěrnost novinářů, kteří natáčeli příjezd záchranky a následné ošetření Milana Rokytky, takže zatímco Slezák napadal kameramana iDNES.cz, Šolta srazil jinému novináři z televize Nova kameru na zem.

Zpočátku se zesnulý Slezák hájil tím, že se jen bránil před napadením onoho kameramana. Později se za svůj čin omluvil, jelikož prý jednal ve stavu rozrušení. Nešťastná událost měla dopad i na jeho kariéru. Slezák byl členem Syndikátu novinářů, který jej bez možnosti obhajoby 27. ledna 2018 vyloučil z důvodu poškození jména a zájmů organizace.

Kauzou se momentálně zabývá i policie. Kromě napadených novinářů sepsal trestní oznámení rovněž Šolta kvůli tomu, že zmiňovaní zástupci médií bezvládnému Rokytkovi před příjezdem záchranářů neposkytli první pomoc.