Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Lebka a nápis „Zeman z hrobu“ na brněnském divadle? Nenávistný útok elity

Bránu divadla Husa na provázku v Brně od rána zdobí malba umrlčí lebky a nápis „Zeman z hrobu“. Autorem má být umělec, který si říká Timo. Nejedná se přitom o jeho první umělecký počin spojený s osobou prezidenta Miloše Zemana. V minulosti Timo na stejné místo namaloval obraz Zemana s popiskem „Prezident může být kdokoliv“.

Zmiňovaná lebka s textem je vidět při vchodu na Alžbětinskou scénu z Petrské ulice. Brněnský divadelní tým uvedl, že obraz má velikost 2,5 x 2,5 metru. O Timově díle se divadelníci rozepsali na své webové stránce. Nápis díky grafické úpravě připomíná logo druhé prezidentské kampaně Zemana s heslem „Zeman znovu“.

I přesto, že většina lidí nezná identitu streetartového umělce Tima, jeho díla pomalu zaplňují kromě brněnských ulic i výstavní síně a aukční domy. Umělec veřejně tvoří už téměř dvacet let. V jednom z rozhovorů řekl, že je již delší dobu inspirován postavou Miloše Zemana. Prý na něm vidí, jak daleko se může jeden člověk vypracovat. Timo je vděčný, že si společnost v rámci inkluze zvolila za prezidenta právě jeho.

Reakce Hradu na sebe nenechala dlouho čekat. Tiskový mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček na sociální síti Twitter napsal doslova, že „nenávistná tzv. elita pokračuje v rozdělování společnosti.“