Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

ŠÉF SPD Okamura obvinil poslance Farského z používání mafiánských praktik vůči jeho osobě.

Demokratický blok je trnem v oku předsedovi SPD Tomiovi Okamurovi, který si neodpustil kritické poznámky na jeho adresu v pořadu Duel, Jaromíra Soukupa, na Barrandově. K rozhovoru došlo přesně v den inaugurace prezidenta Zemana. V duelu se mu postavil Zdeněk Ondráček. Debata se z hlediska obsahu týkala i inauguračního projevu Miloše Zemana. Okamura spolu s Ondráčkem hojně kritizovali Českou televizi, Bakalova média i poslance, kteří na protest inaugurace opustili sál během Zemanova slavnostního projevu.

Cílem SPD je spojit český národ, aby mohl postupovat dopředu. Podle něj tzv. demokratický blok, který se skládá z hnutí STAN, KDU-ČSL, TOP 09 a Pirátů, zpomaluje efektivitu vlády. Zabývají se pouze antikampaněmi a poskvrňováním ostatních. Okamura se domnívá, že blok bude vždycky omezovat práci vlády.

Diváci pořadu Duel byli jistě v šoku z Okamurova nařčení, že na něj Jan Farský (STAN) připravuje podvodnou kauzu. Poslanec Kohoutek z SPD měl být svědkem debaty mezi Farským s neznámým mužem v garážích Sněmovny, se kterým diskutovali o tom, co na Okamuru „vytáhnou“. Farský měl doslova říct, že „musí společně něco dalšího na Okamuru přichystat. “ Šéf SPD poté vyzval v přímém přenosu Farského, aby otevřeně přiznal, co konkrétního na jeho osobu chystá. Podle místopředsedy Sněmovny se jedná o „mafiánské metody“. Nicméně Farský tato obvinění razantně odmítá. V žádných garážích v dolní komoře Parlamentu s cizím mužem nemluvil. Podotknul, že k autu chodí vždy sám. K osobě Kohoutka se vyjádřil slovy, že jej ani osobně nezná.

Pro některé může být ale překvapením, že právě Kohoutek je obviněný z nelegálních rychlých půjček. Měl si dokonce podvodem vybírat členské poplatky. Okamura si je jistý, že se ze strany Farského jedná o další způsob, jak jej dostat z vlády pryč, zejména po neúspěšném pokusu o jeho sesazení z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny.

Vzhledem k obavám Okamury o svoji bezpečnost, Soukup a Ondráček přišli s návrhem poskytnout lídrovi SPD krátkodobou ochranu. Farský chce ale šetřit český rozpočet, proto politiky nabádal k tomu, aby se žádnou ochranu nevolalo, jelikož ze strany jeho, ani ze strany demokratického bloku šéfovi SPD žádné nebezpečí nehrozí.