Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezidentský kandidát Petr Hannig uvažuje o Senátu, kandidoval by v rudých barvách

Objevitel talentu Lucie Bílé, hudební skladatel Petr Hannig se v lednových prezidentských volbách ucházel o přízeň lidu jako jeden z devíti kandidátů na hlavu státu. Dostal sice jen něco přes půl procenta hlasů, i tak ale získal se skromným rozpočtem více podpory než Vratislav Kulhánek, za kterým stál miliardář Pavel Sehnal a skončil předposlední.

Do Senátu bude Hannig pravděpodobně kandidovat za KSČM, podle bývalého místopředsedy Jiřího Dolejše je ale nutné, aby nekomunistu na kandidátní listině schválily stranické orgány. Informaci potvrdil v Haló novinách předseda komunistů Vojtěch Filip: „Asi je známo, že jednáme s bývalým prezidentským kandidátem Petrem Hannigem. V oněch pěti ještě otevřených obvodech se objevují i další jména. Jde tam o to, najít člověka, který by byl nejen důstojným partnerem protikandidátů ostatních stran, ale zejména byl přijímán širokým okruhem voličů.“

Se senátní iniciativou přišel Petr Hannig, nikoli KSČM. „Pokud byl pan předseda osloven s žádostí o podporu, je asi slušné žadatele vyslechnout,“ sdělil Dolejš Lidovým novinám. Sám Hannig kandidaturu zatím oficiálně nepotvrdil, podle Filipa je to ale reálná možnost.