Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje

Prezident Zeman po svém druhém zvolení avizoval, že chce při svých návštěvách regionů mířit do míst, kde měl nejvyšší podporu. V prvním kole získal v Moravskoslezském kraji 49,24 procenta hlasů, ve druhém pak 62,31 procenta, což byl v obou případech jeho nejlepší krajský výsledek. Své sliby plní a dnes proto vyrazil na třídenní návštěvu Ostravska.

Na severní Moravu vyrazil prezident i s manželkou Ivanou a první den návštěvy tradičně zahájil na krajském úřadu, kde se prezidentský pár soukromě setkal s hejtmanem Ivem Vondrákem (ANO) a jeho manželkou. Na programu bylo také setkání se zastupiteli Moravskoslezského kraje a starosty obcí. Odpoledne prezident věnoval mimo jiné diskusi s občany v obci Jakartovice. Obyvatelům Jakartovic přijel také poděkovat za 70 % podporu při prezidentské volbě.

Ve středu si Miloš Zeman přijede prohlédnout Třinecké železárny, kde se ve výrobní hale setká se zaměstnanci. Fabriku navštíví už podruhé během tří let. Potom následuje přesun do Karviné a odpoledne je v plánu setkání s občany na karvinském Masarykově náměstí. Závěrem středečního programu bude veřejné vystoupení v Orlové.

Třetí den se pak prezident setká se starostkou a zastupiteli Slezských Pavlovic, kde získal rekordních 89,4 procenta hlasů. Posledním bodem celé návštěvy bude setkání s pavlovickými občany a závěrečná tisková konference. Po celé tři dny bude prezidenta doprovázet hejtman Vondrák, pro první dámu je připraven částečně samostatný program.