Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Kancelář prezidenta republiky dostane příští rok o 110 milionů méně

V příštím roce bude Kancelář prezidenta republiky (KPR) disponovat částkou 389, 4 milionů korun, jak stanovuje návrh rozpočtu pro rok 2019. Ve srovnání s letošním rokem jde o 110 milionů korun méně. KPR má v tomto roce k dispozici 499,75 milionu korun.

Začátkem května se rozpočtem hradní kanceláře zabýval rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny. Z jeho návrhu vyplývá, že KPR smí utratit 125 milionů korun. Správa pražského hradu dostane 232 milionů korun. Peníze z rozpočtu nezapomínají ani na Lesní správu v Lánech, která má podle všeho získat na svůj provoz 32 milionů korun.

Hradní kancléř Vratislav Mynář prohlásil, že rozdíl mezi letošním rozpočtem a návrhem na příští rok má úzkou spojitost s vysokou investicí do sanace svahů v lánské oboře u vodní nádrže Klíčava. Perspektiva na příští rok vypadá tak, že bude kancelář hospodařit s částkou 389,37 milionů korun. Podobné sumy budou pravděpodobně platit i pro rok 2020 a 2021. Mynář je z návrhu nadšen. V rozhovoru pro ČTK poděkoval sněmovnímu rozpočtovému výboru.