Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

TV Barrandov před volbami zvýhodňovala Zemana, upozornila Rada na porušení zákona

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je orgán, který má podporovat zájem veřejnosti na uskutečňování svobody projevu a práva na informace a dbát na dodržování zákona, rozvoj plurality vysílání a rozvoj domácí a evropské audiovizuální tvorby. RRTV byla zřízena v roce 1992.

Jak dnes zveřejnila ve své tiskové zprávě, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zaslala TV Barrandov tzv. upozornění na porušení zákona. Takové upozornění, spolu s výzvou k nápravě, předchází zahájení řízení o přestupku. Výtky se týkají autorských pořadů vlastníka TV Barrandov, miliardáře a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa.

Jedna z výtek Rady hovoří o pořadu Duel Jaromíra Soukupa – prezidentský speciál, ve kterém byl před druhým kolem prezidentské volby hostem Miloš Zeman. Soukup podle Rady jako moderátor dostatečným způsobem neplnil roli kvalifikovaného oponenta. Naopak vyjadřoval Zemanovi svoji názorovou podporu, a to v úvodní řeči i v průběhu diskuse.

Podle Rady Jaromír Soukup nevyváženě podporoval Miloše Zemana takéve dvou dílech pořadu Aréna Jaromíra Soukupa. O pořadu Týden s prezidentem, která se vysílá každý týden a spočívá v zamyšlení moderátora Soukupa a prezidenta Zemana nad současnými tématy se zpráva Rady nezmiňuje.