Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Manželka Jiřího Paroubka Petra: „Dostával nelegální milionové částky, nevím za co“.

Stále ještě manželka Jiřího Paroubka Petra přišla s překvapujícím oznámením. Bývalý předseda vlády měl údajně přebírat milionové částky, nikoli přes bankovní účet. Doslova řekla, že se jednalo o nelegální příjmy. Paroubková tento čtvrtek vystoupila v televizi Seznam. Podle Paroubka jde o ovlivňování rychle se blížících voleb v říjnu, kdy bývalý premiér kandiduje za Ostravu do horní komory Parlamentu. Volby by se měly konat za šest týdnů.

Manželé Paroubkovi prochází rozvodovým řízením po letitém manželství. Vzali se v roce 2007. Vychovávají dceru Margaritu. Momentálně se soudí o její výživné.

V rozhovoru pro TV Seznam se rozpovídala o soukromých záležitostech z jejího manželství. „Nebudu říkat, odkud ty finanční zdroje jsou, ani na co se spotřebovávaly, ale o části jsem věděla, odkud je. Sepsala jsem u notáře prohlášení, protože jsem měla obavy o svůj život,“ svěřila se. Některé zúčastněné osoby by dokonce měla znát osobně. Na otázku, za co částky její manžel získával, nedokázala odpovědět. Jako důkaz uvádí deník, který omylem nechal v jejich domově v Řecku. Přiznala, že se jí dostalo nabídky od policejní složky, kterou ovšem odmítla ze strachu o svůj život. Zároveň by Paroubka nechtěla přivést do vazby.

Paroubek ji nabádá k tomu, aby předložila důkazy ke svým tvrzením. Vyzývá ji, aby ukázala, ve kterých bankách ty peníze jsou a na jakých účtech. Nařčením se nehodlá zabývat. V těchto dnech se připravuje na senátní volby.

Paroubek nahradil Stanislava Grosse v dubnu roku 2005 na postu předsedy vlády. Ve funkci se držel rok a půl. Poté působil na pozici poslance až do srpna 2013.