Prezidenti ve světě

Aktuality o dění v zahraničí 

Trump zuří, protože Google o něm píše jen negativně

Není dne, kdy by americký prezident Donald Trump neměl s něčím problém. Tentokrát se obul do Googlu a s ním spojenými médii. Hned v úterý ráno v pět hodin ráno amerického času na svém oblíbeném Twitteru napsal, že „výsledky vyhledávání Trump News na Googlu zobrazují pouze média šířící fake news,“ napsal prezident. Během zveřejňování svých příspěvků na sociální sítě se opět spletl, a namísto „Fake News Media“ napsal „Fake New Media“, což se dá doslovně přeložit jako falešná nová média.

Je přesvědčený, že Google zobrazuje jen dezinformační weby. Domnívá se, že si čtenáři na něm najdou ryze negativní zprávy směřované na jeho osobu a politiky republikánce. CNN označil doslova za „prominentní“. Nezamlouvá se mu fakt, že 96 % výsledků o něm pochází od „národních levokřídlých médií“. Byl by rád, kdyby se američtí čtenáři dočetli o pozitivních rysech konzervativců.

Na Twitteru se to jeho příspěvky jen hemží. Tím posledním je obvinění Googlu z toho, že „kontroluje, co můžeme a co nemůžeme vidět“, stěžuje si Trump.

Jak již bylo řečeno, šéf Bílého domu má dlouhodobě s médii problémy. Nedávno vyšlo najevo, že Trump údajně nechal vyplatit tučnou částku pornohvězdě Stephanii Cliffordové a zároveň modelce Karen McDougalové za mlčení. Vyplacením měl pověřit svého už bývalého právníka Michaela Cohena, který minulý týden o detailech převodu peněz vypovídal před soudem v New Yorku. Zřejmě, aby nedošlo k poškození Trumpovy pověsti, rozhodl se dotyčné dámy uplatit. V roce 2016 měl totiž těsně před volbami.

Trump ovšem razantně odmítá nařčení z udržování poměru s oběma ženami. Wall Street Journal informoval o tom, že dlouholetý přítel Trumpa David Pecker hovořil s vyšetřovateli o uplácení údajných prezidentových milenek. Podle deníku se měl Pecker s nimi setkat a povědět vše, co o případu ví výměnou za beztrestnost.