Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Pražský hrad má nové profily na sociálních sítích, bude je spravovat kancléř Mynář

„Vítejte na oficiálním profilu Pražského hradu – Kanceláře prezidenta republiky. Věřím, že zde naleznete celou řadu zajímavých informací a přeji si, abyste se na Pražský hrad vraceli nejen virtuálně, ale i osobně,“ napsal ve středu na nový facebookový Pražského hradu kancléř Vratislav Mynář.

Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka bude nový profil na Facebooku a Twitteru informovat o dění na Pražském hradě obecně, zatímco jeho účet na Twitteru bude dál informovat o aktivitách prezidenta. Ovčáčkův účet, který bývá kritizován za to, že na něj mluvčí píše svoje názory, tak bude nadále aktivní. Řada jeho příspěvků totiž vyvolala kvůli své útočnosti kritiku politiků, médií i veřejnosti. I kvůli dvojsmyslnému názvu účtu „@PREZIDENTmluvci“ nebylo zcela jasné, zda jde o publikování soukromých názorů Ovčáčka, nebo oficiálních sdělení prezidenta.

Mynář uvedl, že na tvorbě obsahu se bude podílet malý tým odpovědný za přípravu akcí pro veřejnost, spolupracovat na profilu bude ale také Správa Pražského hradu, Lesní správa Lány a Hradní stráž. Na novém účtu se tedy lidé dočtou například o výstavách pořádaných Pražským hradem, veřejných akcích a vůbec o všem kulturním a společenském dění na Hradě.

„Rozšiřujeme nabídku informací. Občané mají možnost blíže poznat činnost úřadu hlavy státu i život celého Pražského hradu. Zveme je také k návštěvě prostor, kde pan prezident pracuje a které reprezentují naši republiku,“ představil účel nových stránek kancléř Mynář.