Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Miloš Zeman prozradil své plány po skončení mandátu, místo Vysočiny si pořídí bungalov u Prahy

Prezident Miloš Zeman má před sebou ještě čtyři a půl roku mandátu, jako správný stratég má už ale promyšleno, co bude dělat, až po skončení druhého prezidentského úřadu nadobro opustí Pražský hrad. Překvapivě se nehodlá vrátit na Vysočinu, ale pořídí si bungalov u Prahy. Na dotaz z publika to řekl při závěrečné tiskové konferenci na Pradědu po třídenní návštěvě Olomouckého kraje.

Na Zemana směřovala otázka ohledně jeho návštěvy obce Mnichovice ve Středočeském kraji. „Za čtyři a půl roku budu odcházet, nikoliv ze života, ale z politiky. Předpokládám, že si v tomto městečku koupím bungalov,“ vysvětlil Zeman zvídavému novináři důvod návštěvy středočeské obce.

Podle prezidentových slov mu sice celoživotní úspory nestačí na koupi vily, může si ovšem dovolit malý bungalov. „V něm budu mít jednu místnost naplněnou knihami, bude tam houpací křeslo a budu si číst zajímavé knihy a nebudu muset odpovídat na pitomé otázky novinářů,“ představil Zeman svůj „důchodový plán“ a neodpustil si tradiční uštěpačnou poznámku směrem k novinářům.

Kromě jiného padla na tiskové konferenci i otázka, zda prezident uvažuje o vyhlášení amnestie ke sto letům republiky. „Já jsem zásadní odpůrce amnestie, tvrdím, že amnestie je plošná milost, to znamená milost poskytovaná bez ohledu na konkrétní osoby. Udělovat plošnou milost by mi připadalo nerozumné. Amnestie není od toho, aby snižovala počet vězňů,“ odpověděl Zeman.