Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Neúspěšný prezidentský kandidát Mirek Topolánek chystá vlastní televizní pořad

Bývalý premiér a neúspěšný kandidát na prezidenta republiky Mirek Topolánek chystá vlastní televizní pořad. Podle jeho vyjádření půjde o neformálně laděné rozhovory, v nichž nemá hrát hlavní roli politika. Inspiroval se prý legendární talk show Larryho Kinga na americké CNN a diskusním pořadem České televize Krásný ztráty.

„Nepůjde o klasický diskuzní nebo politický formát. Mně v mediálním prostoru chybí lehčí diskuze o závažných věcech, můj pořad bude víc o lidech než o politice,“ popsal Topolánek v pořadu Špičky Byznysu na televizi Seznam s tím, že už je hotová znělka a natočený pilotní díl. „Všechny současné formáty jsou příliš vážné, rádoby seriózní, ale stejně kloužou po povrchu,“ vysvětlil svůj plán.

Po sedmileté práci v energetice je podle Topolánka „nastal čas přijmout nové výzvy“. Někdejší premiér a předseda vlády nedávno oznámil odchod z vedení Teplárenského sdružení, které zastřešuje teplárenské firmy. Zatím si ponechal funkci manažera v holdingu EPH miliardáře Daniela Křetínského a zůstává také členem představenstva plynárenské firmy Eustream.

S ohledem na to blížící se volby do Evropského parlamentu a vzhledem k tomu, že Topolánek jako premiér řídil české předsednictví EU v roce 2009 se všeobecně očekávala jeho kandidatura do europarlamentu. Mirek Topolánek ale prohlásil, že po loňské zkušenosti s prezidentskou kandidaturou už politiku zkoušet nechce. Ve svých 63 letech se tak stále energický, přímý a prostořeký Topolánek pouští do zcela nové profesní role.