Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Biskup Malý naznačil, že Zemana trápí zdraví a lékaři o tom nesmí mluvit

Biskup Václav Malý opět rozvířil spekulace o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Tvrdí, že prezident je nemocný, ale že o tom lékaři nesmějí mluvit. jeho slova důrazně odmítl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Malý v rozhovoru pro Reflex uvedl, že i když Zemana opakovaně kritizoval, vidí v něm i to dobré. Zeman podle něj dokáže mít někoho rád, někoho si váží. Jenže na druhé straně pak rozděluje společnost – a to mu dělá zlomyslnou radost. Biskup také uvedl, že stávající hlava státu ztrácí inteligenci a hlasy získává populisticky. Kvůli tomu všemu se duchovní domnívá, že Zeman není dobrý prezident.

Nakousl také otázku Zemanova zdraví. Je přesvědčený, že pravda o jeho skutečném zdravotním stavu se před lidmi tají. Podle jeho informací byl totiž Zeman v jedné nemocnici, lékaři o tom ale mají zakázáno mluvit. „Byl jsem v jedné nemocnici a doktoři mi říkali: Byl tady Zeman, ale máme nařízeno o tom mlčet,“ uvedl Malý.

„Je nesmírně zarmucující, že biskup Václav Malý šíří lži a dezinformace o zdraví pana prezidenta. Právě biskup Václav Malý přitom nedávno varoval, že jsme zasypáváni hromadou lží a dezinformací…“ reagoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

O Zemanově zdravotním stavu, respektive o zdravotních problémech, se v minulosti spekulovalo opakovaně. Brněnský radní Svatopluk Bartík prohlásil, že má Zeman rakovinu a zbývá mu pár měsíců života. Kvůli tomu čelil Bartík trestnímu oznámení, které ale policie na konci roku 2018 odložila. Mluvilo se i o tom, že Zeman podstoupil amputaci nohy, tuto spekulaci ale vyvrátil sám Zeman na jednom ze setkání s občany, když nechal novináře, ať si jeho nohu osahají.