Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

V pátek se bude na Hradě tančit. Manželé Zemanovi pořádají charitativní ples

Prezidentský pár Miloš a Ivana Zemanovi v pátek po roční pauze opět uspořádají na Pražském hradě charitativní ples. Výtěžek z něj poputuje do nadačních fondů prezidenta a jeho manželky. Přestože vstupenka stála deset tisíc korun, prodaly se všechny. V tombole mohou účastníci již tradičně vyhrát večeři s prezidentem a první dámou nebo třeba divočáka a sud piva.

„Na ples bylo rozesláno asi 1000 pozvánek. Jsou pozváni podporovatelé a přátelé pana prezidenta, členové vlády a různých firem či institucí,“ informoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Výtěžek z plesu bude rozdělen mezi Nadační fond Ivany Zemanové a Nadační fond prezidenta republiky Miloše Zemana. „Pan prezident svou část výtěžku zřejmě věnuje na konci roku Fondu ohrožených dětí, tedy Klokánkům,“ poznamenal mluvčí. Jeho manželka ze svého fondu pomáhá seniorům nebo dětským domovům.

Plesem bude provázet manželka hradního kancléře Alex Mynářová společně s moderátorem Liborem Boučkem. Vystoupí na něm umělci jako Michal David, Helena Vondráčková, Václav Neckář, Marian Vojtko nebo Charlie Band. „Občerstvení je standardní. Podávat se bude převážně tradiční česká kuchyně, z nápojů pak pivo a moravské víno,“ uvedl Ovčáček.

Manželé Zemanovi pořádají charitativní ples již počtvrté. Jen minulý rok se po Zemanově obhajobě mandátu konala místo plesu oslava inaugurace.