Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezidentský pár se v březnu chystá na návštěvu Karlovarského kraje

Prezident Miloš Zeman spolu s první dámou Ivanou Zemanovou se v březnu chystá na třídenní návštěvu Karlovarského kraje. S manželkou zde bude pobývat od 19. do 21. března. Jedná se již o pátou prezidentovu cestu na Karlovarsko.

„Program návštěvy je kompletní a máme ho prezidentskou kanceláří i panem prezidentem potvrzený a schválený,“ uvedla hejtmanka kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO). „Města si vybírá sám, ale je i na nás, co bychom prezidentovi chtěli ukázat,“ dodala. „Jsme také rádi, že se můžeme pochlubit dokončeným kamenným hospicem v Nejdku, nad nímž prezident převzal záštitu,“ pochlubila se hejtmanka.

První zastávkou hradní delegace bude tradičně krajský úřad, kde se hlava státu setká se zastupiteli a poté poobědvá se seniory a zdravotníky. Během prvního dne navštíví Miloš Zeman také Vintířov, druhý den pak Kraslice a Aš. Stejně jako během předešlých návštěv měst a obcí počítá i nyní se setkáním s tamními zastupiteli i občany, připravený bude rovněž oběd s podnikateli. Třetí den zavítá do Milhostova a svou návštěvu zakončí v Novém Kostele na Chebsku, který se stal Vesnicí roku 2018.

Přestože Karlovy Vary Miloš Zeman při posledních návštěvách většinou míjel a přednost dával jiným městům regionu, tentokrát udělá výjimku. „Prohlédne si Císařské lázně a Zanderův sál. V programu je i návštěva Vintířova a Kraslic,“ uvedla hejtmanka. Po celou dobu návštěvy bude prezidentský pár bydlet v Grandhotelu Pupp.

Během Zemanových loňských cest po republice se často diskutovalo o tom, kdo prezidentovy návštěvy platí. Na dotaz, zda hejtmanství uhradí všechny náklady na pobyt prezidentského páru, hejtmanka uvedla, že kromě ubytování ochranky jsou výdaje v režii kraje. „Prezident je nejvyšší ústavní činitel a rádi jej v kraji uvítáme,“ zdůraznila.