Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Zeman navštívil oslavu padesátin Jaromíra Soukupa, daroval mu hodinky

Mediální magnát a moderátor pravidelných rozhovorů s prezidentem Jaromír Soukup v pátek oslavil své padesáté narozeniny. Na oslavu mu dorazil osobně popřát i prezident Miloš Zeman, který Soukupovi daroval hodinky.

Oslava oficiálně začala v pátek v šest hodin večer v pražské restauraci Soho, pozváno bylo zhruba 300 hostů. S dary přijeli například šéfka ERÚ Alena Vitásková, hudebníci Tomáš Ortel a Felix Slováček, zpěvák Bohuš Matuš, herci Pavel Trávníček a Luděk Sobota. Z politiků dorazili místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek, komunisté Josef Skála či Jaromír Kohlíček. Pozvání přijala i bývalá předsedkyně poslaneckého klubu strany Věci veřejné Kristýna Kočí. S objemným darem dorazil také předseda SPD Tomio Okamura.

Prezident Zeman na oslavu dorazil spolu se svým mluvčím Jiřím Ovčáčkem a poradcem Martinem Nejedlým kolem sedmé hodiny. Po přivítání s oslavencem pak Zeman vystoupil s krátkým, ale srdečným projevem. „Nebudu opakovat svůj omšelý bonmot, že při padesátých narozeninách končí puberta. Místo toho Ti, Mirku, řeknu něco, co nemohu říci nikomu jinému než Tobě. Prožili jsme spolu desítky televizních diskuzí, a já jsem po těchto desítkách si Tě začal vážit, ale nejen to, začal jsem Tě považovat za svého přítele a doufám, že totéž platí i z Tvé strany,“ řekl prezident.

Zeman pak hostiteli předal dárek, který byl až do poslední chvíle překvapením. Šlo o hodinky značky Prim, jež jsou podle Ovčáčka určené „významným osobnostem“.  „Soukup je jenom jeden. Milý Mirku, koukej mi přinést víno, abych připil, já to budu trochu protahovat, na další čtyři roky našich debat. Těším se na ně,“ řekl Zeman na závěr a se Soukupem si připili na „další čtyři roky“.