Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zemanová spolu s Jágrem otevřela v Číně centrum pro vzdělávání a rozvoj ledního hokeje

Prezidenta Miloše Zemana na návštěvě Číny doprovází nejen první dáma Ivana Zemanová, ale i slavný hokejista Jaromír Jágr. Zatímco se prezident zúčastnil setkání se zástupci Bank of China a investiční společnosti CITIC, Zemanová s Jágrem měli vlastní program. V Pekingu společně zavítali na slavnostní otevření nového Česko-čínského centra pro vzdělávání a rozvoj ledního hokeje.

Důvod, proč se hokejová legenda přidala k delegaci prezidenta Zemana je prostý. Jaromír Jágr by se měl stát tváří turnaje v ledním hokeji na olympijských hrách pořádaných Pekingem v roce 2022. Jágr byl také v minulých letech hlavní postavou marketingové kampaně Huawei v Česku. Včera se proto společně s manželkou prezidenta Ivanou Zemanovou a českými představiteli hokeje setkal s čínskými hokejisty a hokejovými funkcionáři.

Zástupce vedení Českého hokeje (dříve Českého svazu ledního hokeje) bude podle mluvčího svazu Zdeňka Zikmunda jednat o spolupráci při rozvoji čínského hokeje. Jágr do Pekingu posílá i juniorské družstvo ze svého hokejového klubu Rytíři Kladno, které se stane tréninkovým partnerem pro čínský reprezentační výběr.

U příležitosti otevření Česko-čínského centra pro vzdělávání a rozvoj ledního hokeje proběhlo i krátké přátelské utkání českého a čínského týmu. První dáma ČR se do utkání také zapojila a na začátku utkání se chopila slavnostního vhazování puku.