Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident uvažuje o státním vyznamenání pro hokejistu Jaromíra Jágra

Prezident Miloš Zeman oznámil, že chce hokejistovi Jaromíru Jágrovi udělit při předávání státního vyznamenání 28. října medaili Za zásluhy prvního stupně. Slavný český hokejista obdržel už v roce 2010 medaili Za zásluhy druhého stupně od tehdejšího prezidenta Václava Klause.

„Myslím si, že tohle je výborná příležitost, jak z té druhé třídy udělat první třídu. Mám tady v Lánech papír, kam si píšu seznam návrhů na vyznamenání. Hned jak skončíme, jdu do pokoje a Jaromíra Jágra si tam připíšu,“ uvedl Zeman v nedělním rozhovoru pro server Blesk Zprávy.

Hokejový útočník a v současné době také majitel hokejového klubu Rytíři Kladno Zemana doprovázel při jeho nedávné cestě do Číny. Spolu s nimi cestoval také další slavný český sportovec, fotbalista Pavel Nedvěd, který je hlavní ikonou čínské fotbalové ligy. Jágr by se měl stát tváří turnaje v ledním hokeji na olympijských hrách pořádaných Pekingem v roce 2022.

Jaromír Jágr však za svoji cestu do Číny sklidil velkou kritiku. Prezident se Jágra zastal s tím, že obzvláště na internetu kritizují zpravidla ti, co sami nic nedokázali. „Vzhledem k tomu, že tady máme určité procento internetových blbečků, kteří rádi exhibují na těchto sociálních sítích, no tak bych se jich na jeho místě zeptal, co v životě dokázali, například v tom hokeji nebo ve fotbale nebo v čemkoli jiném, že takhle nadávají,“ řekl Zeman. „Možná, že jsou zakomplexovaní, protože jsou neúspěšní,“ dodal.