Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Kancléř Mynář v hledáčku policie: prověřuje se dotace 6 milionů pro jeho penzion

Nevládní organizace Transparency International (TI) podala v dubnu trestní oznámení na prezidentova kancléře Vratislava Mynáře kvůli údajnému podvodu s dotacemi na stavbu jeho penzionu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Mynář na svůj penzion získal dotace od ministerstva školství a Evropské unie. Podle TI Mynářův spolek i jeho firma porušily podmínky pro získání dotací. Nyní se o celý případ začala policie zajímat.

Policisté začali prověřovat případ evropské dotace, kterou získala Mynářova firma Clever Management. To, zda Mynářova firma získala dotaci šest milionů korun oprávněně, prověřuje také dotační úřad. Z Úřadu regionální soudržnosti Střední Morava si policisté odvezli k případu kancléřova penzionu veškeré dokumenty, které s přidělením šestimilionové dotace z Evropské unie souvisí.

„Věc byla postoupena k další realizaci příslušnému policejnímu orgánu – Krajskému ředitelství Zlínského kraje, službě kriminální policie a vyšetřování, Odboru hospodářské kriminality. Další informace s ohledem na stádium trestního řízení poskytovat nebudeme,“ řekl serveru Seznam Zprávy žalobce Hynek Olma z Krajského státního zastupitelství v Brně, které má případ na starosti.

„Jedná se o naivní pokus o mou diskreditaci, který se obrátí proti jeho původcům. Máme listinné důkazy, které jasně dokazují, že jsme se žádných pochybení nedopustili. Naopak jsme zachránili prostředky státu před jejich zmarněním,“ uvedl ke kauze již dříve Mynář.

Až bude záležitost prošetřena, Mynář prý chystá právní kroky. „Jednou pro vždycky bude jasné, jak to bylo a že jsme se ničeho špatného nedopustili. Pak podám zase já žaloby pro poškození dobrého jména a trestní oznámení za křivá obvinění na všechny, kdo stojí za touto špinavou diskreditační kampaní. Na ten okamžik se velmi těším,“ uvedl.