Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zeman se sejde s kandidátem na ministra kultury Šmardou na Vysočině

Prezident Miloš Zeman se sejde s kandidátem na ČSSD ministra kultury Michalem Šmardou během své návštěvy Vysočiny. Řekl to ve čtvrtek v TV Barrandov. Premiér Andrej Babiš (ANO) odeslal na Hrad návrh na odvolání současného ministra Antonína Staňka 31. května. Zeman by chtěl, aby Staněk ve funkci zůstal.
„Já se s ním (Šmardou) sejdu na Vysočině, až tam teď pojedu. Vysočinu máme oba rádi, takže to bude příjemné prostředí,“ řekl Zeman. Zeman má plánovanou oficiální návštěvu kraje Vysočina na 25. až 27. června a poté bude trávit část dovolené na své chalupě. Šmarda je starostou vysočinského Nového Města na Moravě.
Zda prezident vyhoví návrhu na jmenování nového šéfa resortu kultury, ale stále není jasné. Zeman si totiž neodpustil kritiku ČSSD, která Šmardu do funkce nominovala.
Svou někdejší politickou stranu přirovnal k lumíkům. „Lumíci jsou dílem motýli, dílem brouci, podle stádia vývoje, a trpí sebevražedným komplexem, když se vrhají do moře, kde utonou, protože neumějí plavat,“ poznamenal Zeman.