Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Pražský hrad poprvé v historii pronajme Vladislavský sál. Louis Vuitton bude mít galavečer

Nejprestižnější místnost Pražského hradu, kde probíhaly korunovace králů – Vladislavský sál, bude poprvé v historii pronajat k soukromým účelům. Prostor, ve kterém se předávají státní vyznamenání a kde skládají své sliby prezidenti, pronajala hradní správa módní značce Louis Vuitton. Firma tam pro své klienty pořádá galavečeři, kterou zahájí výstavu nové kolekce šperků.

Správa Pražského hradu sice čas od času propůjčuje komerčním účelům Španělský sál, Míčovnu či Rudolfovu galerii, pro Vladislavský sál to ale bude premiéra. Za pronájem pozdně gotického prostoru a přilehlých míst zaplatí Louis Vuitton 605 000 eur včetně DPH, tedy zhruba 15,5 milionu korun.

„Mohu potvrdit, že dne 22. června se ve Vladislavském sále uskuteční galavečeře společnosti Louis Vuitton,“ uvedl mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek. Správa Pražského hradu prý výjimečně souhlasila s konáním akce Louis Vuitton především kvůli tomu, že „bude spolupracovat se značkou, která je po celou dobu své existence spojena s kulturním dědictvím“.

Věhlasná módní značka Louis Vuitton si při pořádání svých přehlídek, galavečeří a dalších akcí zakládá na volbě lokality. V Česku chtěl LV za tím účelem dvakrát využít Karlův most, ale ani jednou se mu to nepovedlo, protože magistrát nedovolil uzavřít most pro veřejnost. V roce 2006 ale proběhl firemní večírek na zámku v Hluboké nad Vltavou. Ve světě pak oděvní značka z Francie pořádala bankety například na zámku ve Versailles nebo v pařížském Louvru.