Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Slovenská prezidentka Čaputová: Se Zemanem máme na některé věci jiné názory

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová připustila, že ve srovnání s českým prezidentem Milošem Zemanem má na některé věci jiné názory. Řekla to v páteční diskusi na trenčínském hudebním festivalu Pohoda.
Na adresu Zemana řekla, že je to člověk, který v politice mnohé zažil. „Má velmi silné, velmi vyhraněné názory na mnoho věcí. Choval se ke mně velmi přátelsky a s velkým respektem. Je zřejmé, že na mnohé věci máme a budeme mít různé názory,” uvedla Čaputová.
Slovenská prezidentka se v diskusi se Zemanem zajímala o vnitropolitickou situaci v České republice. „Ptala jsem se na vnitropolitickou situaci, když jsme tam byla. Zajímala mě jeho reflexe protestů a dění. Musím respektovat vnitropolitické dění a legitimně zvolené představitele země. Ale snažím se citlivě pojmenovat hodnoty, kterým věřím,“ dodala Čaputová.
Během červnové návštěvy Prahy vyjádřila pochopení lidem, kteří demonstrovali na pražském Václavském náměstí proti Andreji Babišovi a za nezávislost justice. Připomněla tehdy loňské protesty na Slovensku proti vládě premiéra Roberta Fica, po nichž Fico rezignoval.