Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Hašek na Hrad? Legendární hokejový brankář uvažuje o kandidatuře na prezidenta

Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek oznámil, že si dokáže představit svou kandidaturu v příštích prezidentských volbách. Olympijský vítěz z Nagana na sebe svou politickou angažovaností upozornil již v květnu, kdy vystoupil na demonstraci spolku Milion chvilek pro demokracii na Václavském náměstí.

„Proč ne? Nějak si to představit dokážu,“ řekl v rozhovoru pro Rádio Impuls. Potvrdit svou kandidaturu ale zatím Hašek odmítl, plánuje se rozhodnout až v příštích dvou letech. „Teď mám svoji práci, kterou mám hrozně rád a chci ji dělat naplno. Rozhodnu se až za dva tři roky, ale všechno je možné,“ uvedl pro Impuls.

Hašek sice uznává, že s politikou nemá příliš velké zkušenosti, je ale přesvědčen, že by mohl být dobrým prezidentem. „Mám z politiky velmi malé zkušenosti, ale zajímá mě a studuji ji jednu, dvě až tři hodiny denně, podle možností,“ zdůraznil. Zároveň se prý chová zodpovědně. „Nepochybuji o tom, že funkce prezidenta je velmi zodpovědná, takže pokud bych to měl brát z této strany, tak bych byl výborný,” říká o sobě hokejová legenda.

V posledních letech po ukončení hokejové kariéry se Dominik Hašek věnuje vlastní nápojové značce Smarty, která produkuje nealkoholické limonády se stejným názvem. V podnikání se mu ale příliš nedaří, podle svého vyjádření firmu dotuje částkou téměř 200 tisíc korun měsíčně. Nedařilo se mu ani při podnikatelském pokusu před 10 lety, kdy zkoušel prodávat vlastní značku sportovního oblečení. „Firma prodělávala třicet tisíc korun denně,“ sdělil Hašek, jenž do společnosti Dominator investoval přes devadesát milionů korun.