Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Firma hradního kancléře Mynáře dostala pokutu za vypouštění odpadních vod do řeky

Firma hradního kancléře Vratislava Mynáře musí zaplatit další pokutu. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) udělila firmě peněžitou sankci 40 tisíc korun za vypouštění odpadních vod do potoka Hruškovice u jeho sjezdovky v Osvětimanech. Rozhodnutí ČIŽP je pravomocné.

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) na začátku roku provedla ve Ski areálu v Osvětimanech, který vlastní Mynářova firma, kontroly zaměřené na nakládání s odpadními vodami. „Společnosti O.L.G.A.- S.K.I.- s.r.o. (provozovatel Hospody Na Srubu na sjezdovce v Osvětimanech) byla udělena pokuta 40 tisíc korun za vypouštění odpadních vod do vod povrchových bez povolení vodoprávního úřadu. Pokuta je pravomocná,“ uvedla mluvčí úřadu Jana Jandová.

Mynář nejprve tvrdil, že o pokutě nemá žádné informace. Zdůraznil, že výkonné funkce ve svých firmách převedl po vstupu na Pražský hrad na jiné osoby, a podobné záležitosti proto řeší jednatel firmy. Pokuta ho bude proto zajímat na konci roku, až bude kontrolovat ekonomickou bilanci firmy, řekl.

Později Kancelář prezidenta republiky vydala prohlášení, ve kterém uvedla, že pokuta byla udělena za to, že firmě skončila platnost desetiletého povolení. „V době nedávné kontroly bylo o prodloužení povolení již požádáno, ale ještě nenabylo právní moci,“ stojí v prohlášení KPR.

Jedná se již o druhou pravomocnou pokutu během tohoto roku. Nedávno totiž musela Mynářova firma uhradit 50 tisíc korun. Pokuta byla udělena za to, že si již před třinácti lety Mynář postavil v Osvětimanech na Uherskohradišťsku rybník bez potřebného povolení. Mynář z rybníku v Osvětimanech, v nichž je místním zastupitelem, také částečně zasněžuje vlastní sjezdovku. Ani na to ale nemá povolení.